Unvan: MC Optik Ticaret ve Sanayii Ltd. Şt.

Adres: Gümüş Pala Mah., Yeniyuva Sok., No: 33, D:2, Avcilar / İSTANBUL 

Vergi Dairesi: AVCILAR VERGİ

Vergi Numarası: 6130919556

Telefon: +90 

Web Adresi: http://www.optikinn.com

E-posta: info @ optikinn.com

ALICI:

Adı/Soyadı Varsa Unvanı:

Adresi:

Telefon:

E-posta:

MADDE 1 - SÖZLEŞMENİN KONUSU

Işbu sözleşmenin konusu, “alıcı”nın “satıcı”ya ait MC Optik Ticaret ve Sanayii Ltd. Şti. web sitesinden elektronik ortamda veya iletişim bölümünde yer alan telefonlardan sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alıcı, satıcının isim, ünvan, açık adres, telefon, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme sekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakki konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini işbu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. MC Optik Ticaret ve Sanayii Ltd. Şti.. sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura, işbu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

MADDE 2 - MAL/HİZMETİN ÖZELLİKLERİ:

Elektronik ortamda alınan Ürünlerin Cinsi ve Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Satış Bedeli, ödeme Şekli, Teslim Alacak Kişi, Teslimat Adresi, Fatura Bilgileri, Kargo ücreti aşağıda belirtildiği gibidir.

Alınan Ürünler:

Toplam Satış Bedeli:

Ödeme Şekli:

Teslim Edilecek Kişi:

Telefon numarası:

Teslimat Adresi:

Fatura Edilecek Kişi/Kurum:

Fatura Adresi:

Vergi Dairesi:

Vergi Sicil Numarası: /

MADDE 3 - MAL/HİZMETİN TÜM VERGİLER DAHİL TESLİM FİYATI:

Ürünün Teslimat Ücreti: -

Ürünün Teslimat Dahil Satış Fiyatı:

MADDE 4 - SÖZLEŞMENİN SÜRESİ:

MADDE 5 - SÖZLEŞME TARIHI:

Satıcı tarafından daha önce imzalanmış bulunan işbu iki nüsha sözleşme alıcı tarafından şipariş onay tarihinde tarihinde onaylanarak, teslimatta imzalanarak kabul edilmiştir.

Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkânsızlaştıran haller, mücbir sebep (tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 15 (on beş) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

MADDE 6 - GENEL HÜKÜMLER

ALICI, işbu sözleşmeyi onaylaması ile MC Optik Ticaret ve Sanayii Ltd. Şti. sitesinde sözleşme konusu ürüne ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul eder.

18 yaşından küçük kişiler ve fiili ehliyetine haiz olmayanlar MC Optik Ticaret ve Sanayii Ltd. Şti. ’dan alış-veriş yapamaz.

Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen yanlışlıklarından MC Optik Ticaret ve Sanayii Ltd. Şti. sorumlu değildir.

ALICI, ürün sipariş ve ödeme koşullarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların yer aldığı MC Optik Ticaret ve Sanayii Ltd. Şti. sitesindeki “Sipariş ve ödeme Şekli” bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

Sipariş:

Alış-veriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dâhil TL tutarı (Taksitli işlemlerde toplam taksit tutarları), “kullanıcı” tarafından onaylandıktan sonra, sipariş verilmiş sayılır.

Siparişlerin işleme alınma zamanı; siparişin verildiği an değil, kredi kartı (Visa, Master Kart) ile alımlarda sipariş kadar tutarın bloke edildiği, banka havalesi ve nakit havale ile ödemelerde bu havalenin MC Optik Ticaret ve Sanayii Ltd. Şti. banka hesabına ulaştığı andır. İstanbul içi alışverişlerde seçilebilecek kapıdan nakit ödeme şeklinde ise, siparişin “kullanıcı” tarafından onaylandığı andır.

Siparişlerin işleme alınması ile “kullanıcı”ya SİPARİŞ BİLGİLENDİRME maili gönderilir. Sipariş Bilgilendirme maili gönderilmeden sevkiyat yapılmaz.

Siparişlerin tedarik, ödeme ve teslimat sürecinin aksamaması için Sipariş Bilgilendirme maili, “kullanıcı” tarafından mutlaka beklenmelidir. Süreçte herhangi bir aksama durumu ya da kredi kartı sorunlarından kaynaklanan problemler söz konusu olduğunda, “kullanıcı”ya telefon/faks/e-mail yoluyla mutlaka bildirilir. Gerekli hallerde “kullanıcı”dan bankası ile görüşmesi istenebilir.

Ender bir durum da olsa, ürün, stok problemi ile karşılaşılırsa “kullanıcı” hemen bilgilendirilir. “Kullanıcı”nın siparişi, 5 günlük süre içerisinde, sipariş temin edilinceye kadar yürürlükte kalır. Sipariş edilen mal/hizmet, hiçbir şekilde MC Optik Ticaret ve Sanayii Ltd. Şti. tarafından temin edilemiyorsa, “kullanıcı”nın isteği doğrultusunda, siparişe konu mal/hizmet tutarında başka bir ürün gönderilebilir veya ürünün stoklara girmesi beklenebilir veya sipariş iptal edilebilir. “Kullanıcı”nın bu tercihlerden birini3 gün içinde kullanmaması halinde, sözleşme sona erer ve, MC Optik Ticaret ve Sanayii Ltd. Şti. Tüketici Mevzuatı çerçevesinde “kullanıcı”ya, ödemiş olduğu bedel ve borç altına sokan tüm belgeleri mevzuata uygun şekilde teslim eder.

Ödeme Şekli:

MC Optik Ticaret ve Sanayii Ltd. Şti. sitesi üzerinden yapılan alışverişlerde, ödeme şekli; kredi kartı, banka havalesi (EFT), nakit havale ile ödeme yapılabilmektedir.

Havale ile ödemede size en uygun bankayı seçip havalenizi yapabilirsiniz. Nakit havale ve/veya banka havalesi (EFT) yaparken, “Gönderen Bilgileri”nin Fatura Bilgileri ile aynı olması ve sipariş numarasının yazılması gereklidir. 5 iş günü içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir.

Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri kabul edilmez. Satım bedelinin ödenmiş olduğunun kabul edildiği an; kredi kartı (Visa, Master Kart) ile alımlarda sipariş kadar tutarın bloke edildiği, banka havalesi ve nakit havale ile ödemelerde bu havalenin MC Optik Ticaret ve Sanayii Ltd. Şti. banka hesabına ulaştığı, hediye çeki ile (siteden kazandığı puanlar) ödemelerde sipariş kadar puanın kullanıcı hesabından düşüldüğü andır.”

4. Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde teslimat giderleri ALICI'ya aittir.

ALICI, ürün teslimat koşullarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların yer aldığı MC Optik Ticaret ve Sanayii Ltd. Şti. sitesindeki “Mal/Hizmetin Sevkiyat ve Teslimatı” bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul eder.

Sevkiyat:

MC Optik Ticaret ve Sanayii Ltd. Şti. 'un mal/hizmeti teslim borcu; kredi kartı (Visa, Master Kart) ile alımlarda sipariş kadar tutarın bloke edildiği, banka havalesi veya nakit havalesi üzerinden ödemelerde bu havalenin MC Optik Ticaret ve Sanayii Ltd. Şti. banka hesabına ulaştığı, hediye çeki ile (siteden kazandığı puanlar) sipariş kadar puanın kullanıcı hesabından düşüldüğü an doğar. İstanbul içi alışverişlerde seçilebilecek kapıdan nakit ödeme şeklinde ise, sipariş ücretinin ödendiği andır.

Teslimat :

Mal/hizmet teslimatı; kargo firmalarınca ya da tedarikçi firma veya “site” sevkiyatçıları ile yapılmaktadır.

Mal/hizmetin teslimatı, “kullanıcı”nın talep ettiği adreste, kendisine yapılır. “Kullanıcı”, kendisinden başka birine ve de kendi adresinden başka bir adrese teslimat yapılmasını isterse, bu talebi doğrultusunda teslimat yapılır.

Teslimat masrafları “kullanıcı”ya aittir. MC Optik Ticaret ve Sanayii Ltd. Şti. sitesinde, ilan edilen değerin üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin site tarafından karşılanacağı beyan edilmiş ise, teslimat masrafı “site”ye aittir.

Mal/hizmet, “kullanıcı”dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya “kullanıcı”nın adreste olmamasından doğabilecek ilave teslimat bedellerinden MC Optik Ticaret ve Sanayii Ltd. Şti. sorumlu tutulamaz.

Teslimat süresi, herhangi bir olumsuz durum söz konusu değilse “sipariş bilgilendirme maili”nin gönderilmesinden sonra İstanbul içi en geç 5 işgünü, İstanbul dışına en geç 10 iş günüdür.

Kargo ya da tedarikçi firma veya “site” sevkiyatçısının hafta bir gün teslimat yaptığı bölgeler ile sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar veya doğal afetler gibi beklenmedik hal ve mücbir sebep durumlarında belirtilen gün süresinde sarkma olabilir.

Belirtilen günler dâhilinde ürün/ürünlerin “kullanıcı”ya ulaşmaması şeklinde teslimat problemleri için müşteri hizmetlerine telefon ya da e-mail yoluyla ulaşılması halinde, şirket yetkilileri konu ile hemen ilgilenip, gerekli çözümü sağlayacaktır. Teslimat problemleri yaşanmaması için SEVKİYAT BİLGİLERİNİ TAM VE EKSİKSİZ DOLDURMANIZ, TESLİMAT YAPILACAK ADRESTE MUTLAKA BULUNMANIZ ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

“Kullanıcı”nın, malı teslim almadan önce, paketi ve malı muayene sorumluluğu vardır. “Kullanıcı” teslim almadan önce paketin ve malın muayenesini yapmalı, hasarlı veya ayıplı paketi veya malı kargo ya da tedarikçi firma veya “site” tedarikçisinden teslim almamalı ve teslimat yetkilisine tutanak tutturmalıdır.

“Kullanıcı”, paketi herhangi bir itiraz ileri sürmeden teslim almış ise, kargo ya da tedarikçi firma veya “site” sevkiyatçısının görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Teslimat yetkilisi, paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, “kullanıcı”, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkına sahiptir. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın alıcıda kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda MC Optik Ticaret ve Sanayii Ltd. Şti. Müşteri Hizmetlerine bildirilmelidir. Müşteri Hizmetlerimiz, sorunun çözülmesi için hemen harekete geçecektir.

2. Sipariş konusu mal/hizmetin teslimatı sırasında, fatura arkasındaki mesafeli satış sözleşmesi, “kullanıcı” tarafından imzalanır ve bir nüshası “kullanıcı”ya teslim edilir. Kapıdan nakit ödeme şeklinde, ödemenin yapıldığı da sözleşmeye işlenir.”

3. ALICI, ürünün tesliminden sonra ortaya çıkabilecek cayma hakkı, cayma hakkının uygulama koşulları, ürün kurulum, arızalı ürün, , teknik destek ve servis konularının yer aldığı MC Optik Ticaret ve Sanayii Ltd. Şti. sitesindeki “Cayma Hakkı ve Garanti Koşulları” bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul eder.

a) CAYMA HAKKININ KULLANIMI:

“Kullanıcı”, sözleşme konusu mal/hizmetin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde cayma hakkini kullanabilir. Cayma hakkinin kullanılması için ayni süre içinde MC Optik Ticaret ve Sanayii Ltd. Şti. müşteri hizmetlerine faks, e-posta veya iletişim bölümünde yar alan telefonlardan bildirimde bulunulması gerekir. Bu hakkin kullanılması halinde, teslim edilen mal/hizmete ilişkin fatura aslının iadesi zorunludur.

“Kullanıcı”, iade formu ile birlikte adrese teslimat yapan kargo ya da tedarikçi firma veya MC Optik Ticaret ve Sanayii Ltd. Şti. sevkiyatçısı ile ürünü ve ürün faturasını şirketimize ulaştırmalıdır. Ürün ve/veya fatura aslı gönderilmez ise, “kullanıcı”ya bedel ve diğer yasal yükümlülükler iade edilemez.

MC Optik Ticaret ve Sanayii Ltd. Şti. cayma hakkının kullanımı için gerekli şartlar yerine getirilmiş ise, ürün ve fatura aslının kendisine ulaşmasını takip eden 3 gün içinde mal/hizmet bedelini,“kullanıcı”ya iade eder.Kredi kartına yapılan iadelerin, kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ve süreci ilgili bankanın tasarrufundadır.

Cayma hakki nedeni ile iade edilen mal/hizmetin teslimat bedeli, MC Optik Ticaret ve Sanayii Ltd. Şti. tarafından karşılanır.

Ürün kusurlu olması durumunda iade koşulları, garanti koşulları bölümünde belirtilmiştir.

b) CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI HALLER:

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek, hızla bozulma ve son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malları için cayma hakkı kullanılamaz.

Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve “kullanıcı”ya anında teslim edilen mallarda cayma hakkı kullanılamaz.

Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda, cayma hakkı kullanılamaz.

Ayrıca, her türlü yazılım ve programlarında, DVD, DIVX, VCD, CD, MD, videokasetlerde, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b) ile kozmetik malzemelerinde cayma hakkının kullanılabilmesi için mal/hizmetin ambalajının açılmamış, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları şarttır.

c) GARANTİ KOŞULLARI:

MC Optik Ticaret ve Sanayii Ltd. Şti. , internet sitesi ve dijital platformlarda satılan ürünlere ilişkin herhangi bir garanti sorumluluğu altında bulunmamaktadır. Alınan ürünlerin garanti koşulları, tedarikçi firma olan ithalatçı/üretici firma tarafından sağlanmaktadır. Konu hakkında ürün yanında yer alan ürün kılavuzları üzerinden ya da ürün faturası ile gelen teknik destek danışma hattını aramak suretiyle bilgi alınız.

Ürün Kurulumu: Alınan ürün özel bir kurulum gerektirdiği takdirde fatura ile ayrıca belirtilen ürün teknik destek numaralarından bilgi alabilir, teknik destek isteyebilirsiniz. Kurulum ile ilgili özel durum ve istekler, Müşteri Hizmet Hattı telefonları ve e-mailinden MC Optik Ticaret ve Sanayii Ltd. Şti. ’a iletilebilir.

Ürün kusurlu olması ya da arızalı olması durumunda, garanti koşulları kapsamında gerekli hizmeti, ürün faturanızla birlikte ürün teknik servislerine başvurmanız halinde, servis noktalarından alınabilir. En yakın servis noktasına ulaşmak için faturanız ile gelen ya da sitemizde ilan edilen numaraları aramanız yeterlidir. Garanti kapsamında ürün arızasının giderilememesi durumunda, ürünün yenisi ile değişimi/muadil başka bir ürünün temin edilmesi gibi konular ithalatçı/üretici firma sorumluluğundadır. MC Optik Ticaret ve Sanayii Ltd. Şti. , ithalatçı/üretici firma tarafından müşteriye verilen yeni/muadil ürünün tesliminde, gerektiği takdirde yeni evraklar tanzim etme ve/veya isteme, gerekli hallerde teslimat bedeli alma hakkını saklı tutar.”

MADDE 7 - SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ:

“Satıcı”, sözleşme konusu mal/hizmetin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

Haklı bir sebebe dayanmak suretiyle “satıcı”, sözleşmedeki ifa süresi dolmadan, “alıcı”ya eşit kalite ve fiyatta mal/hizmet tedarik edebilir.

“Satıcı”, mal/hizmetin ifasının imkânsızlaştığını düşünüyorsa, durumu, sözleşmedeki ifa süresi dolmadan “alıcı”ya bildirir. ödenen bedel ve varsa belgeler en erken 10 (on) gün içinde iade edilir.

MADDE 8 - SöZLEŞMEYE KONU MAL/HİZMETİN öZELLİKLERİ:

Mal/hizmetin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi ve tüm vergiler dâhil satış bedeli, MC Optik Ticaret ve Sanayii Ltd. Şti. sitesindeki mal/hizmet tanıtım sayfasında yer alan bilgilerde ve işbu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir.

MADDE 9 - MAL/HİZMETİN PEŞİN FİYATI, VADELİ FİYATI, FAİZ VE öDEME PLANI:

Mal/hizmetin peşin fiyatı ile yapılan vadeye göre fiyatı; siparişin “alıcı” tarafından onaylanmasından sonra gönderilen “bilgilendirme maili” ve ürün ile birlikte “alıcı”ya teslim edilen fatura içeriğinde mevcuttur.

Vade farkı olarak uygulanacak faiz oranı, her yıl Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin belirlediği faiz oranından ve her halde %30’dan fazla olamaz.

“Alıcı”nın, kredi kartı ile ve taksitle alışveriş yapması durumunda, “site”den seçmiş olduğu taksit planı geçerlidir. Taksitlendirme işlemlerinde, “alıcı” ile kart sahibi banka arasında imzalamış bulunan sözleşmenin ilgili hükümleri geçerlidir. Kredi kartı ödeme tarihi, banka ile “alıcı” arasındaki sözleşme hükümlerince belirlenir. “Alıcı”, ayrıca bankanın gönderdiği hesap özetinden taksit sayısını ve ödemelerini takip edebilir.

“Alıcı”nın diğer ödeme şekillerinden birini tercih etmesi halinde, “site”den seçmiş olduğu taksit planı geçerlidir.

MADDE 10 - YENİ SİPARİŞİN İPTALİ

MC Optik Ticaret ve Sanayii Ltd. Şti. ‘dan yeni verdiğiniz siparişinizi iptal etmek istediğinizde “Sipariş Takibi” bölümünden siparişlerinize bakınız. Sipariş listesi ekranda listelenecektir. Bu ekranda “Tedarik Aşamasında “gözüken siparişlerinizde bizimle iletişime geçerek verdiğiniz siparişi iptal edebilirsiniz. İptal ettiğiniz siparişleriniz muhasebe tarafından onaylandıktan sonra para iadesi yapılmaktadır. Yeni verdiğiniz siparişlerin iptal işlemini yapabilmemiz için siparişinizin kargoya çıkmamış olması gerekmektedir. Sipariş takibi bölümünde “Siparişiniz Kargoya Verilmiştir.” ibaresi bulunan ürünlerin sipariş iptalleri yapılamamaktadır.

MADDE 11 - TEMERRÜD HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI:

“Alıcı”, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde, kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karsı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini “alıcı”dan talep edebilir. “Alıcı”, borcunun ifasında temerrüde düşmesi halinde, borcun gecikmeli ifasından dolayı “satıcı”nın uğramış olduğu zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.

“Alıcı”nın diğer ödeme şekillerinden birini tercih etmesi halinde, borcunun ifasında temerrüde düşmesi halinde, Türk Borçlar Kanunu, Türk Ticaret Kanunu ve genel hükümler çerçevesinde, “satıcı”ya karşı sorumlu olacaktır.

MADDE 12 - YETKİLİ MAHKEME:

İşbu sözleşmeden kaynaklanabilecek anlaşmazlıklarda, İstanbul (Çağlayan) Mahkeme ve İcra müdürlükleri yetkilidir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Kvkk sözleşmesini inceleyebilirsiniz.